• Diagnostyka

  .

  czytaj więcej
 • Oddziały Szpitalne

  Odział Chorób Wewnętrznych tel. 85 682 92 77; 85 682 92 80 Pododdział Rehabilitacji Kardiologicznej tel. 85 682 92 77 Oddział Chirurgii Laparoskopowej i Klasycznej tel. 85 682 92 89 Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej tel. 85 682 92 83 Oddział Pediatryczny tel. 85 682 92 70 Oddział Ginekologiczno-Położniczy z rooming in tel. 85 682 92 62 Oddział Anestezjologi i Continue Reading

  czytaj więcej
 • POZ

  Osoby ubezpieczone w NFZ mają prawo wyboru lekarza, a także pielęgniarki i położnej POZ w poradniach mających podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ. Ubezpieczony może wybrać tylko jednego lekarza, jedną pielęgniarkę i jedną położną POZ. Przy wyborze nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba zatem korzystać z usług placówki medycznej położonej najbliżej miejsca zamieszkania. W przypadku dzieci Continue Reading

  czytaj więcej
 • Fundusze i Programy

      Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego   Dzienny Dom Opieki Medycznej      ?Przebudowa i doposażenie SOR w SPZOZ w Hajnówce celem zapewnienia najwyższej jakości opieki medycznej?.       Poprawa efektywności i dostępności do usług medycznych świadczonych w oparciu o pion zabiegowy i Continue Reading

  czytaj więcej
 • E-zdrowie

  Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie integruje sieć podmiotów leczniczych województwa podlaskiego. Udostępnione funkcjonalności umożliwiają: e-rejestrację do poradni specjalistycznych w wybranych szpitalach  możliwość dostępu przez internet do swojej dokumentacji medycznej wytworzonej podczas wizyty u lekarzy specjalistów zapoznanie się z aktualnościami prozdrowotnymi z regionu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oferuje za pomocą Portalu Pacjenta możliwość rezerwacji terminu do Continue Reading

  czytaj więcej

Uroczyste Otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych

Od 1 grudnia w strukturach naszego Szpitala funkcjonuje Dzienny Dom Opieki Medycznej. Jego uruchomienie jest wynikiem konkursu Ministerstwa Zdrowia na tworzenie i prowadzenie takich placówek. Do Ministerstwa wpłynęło 148 wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących tworzenia DDOM-ów dla osób niesamodzielnych. SP ZOZ w Hajnówce jest jedną z 54 placówek w Polsce, które wdrażają ten pilotażowych program. Łączna wartość projektu wyniosła ponad 1 mln zł, w tym wkład własny wyniósł blisko 40 tys. zł. Ponadto na przystosowanie pomieszczeń przeznaczyliśmy ze środków własnych 442 000zł.

Najważniejszym zadaniem Domu jest rehabilitacja lecznicza przeznaczona dla osób niesamodzielnych, zwłaszcza po 65 roku życia, w celu przywrócenia sprawności i zdolności do funkcjonowania w środowisku. Hajnowski DDOM liczy 12 miejsc, gdzie w warunkach zbliżonych do domowych, pacjenci będą korzystać z opieki: lekarskiej, pielęgniarskiej, opiekuńczej, usług rehabilitacyjnych oraz innych wspomagających usług medycznych i edukacyjnych, wymaganych stanem zdrowia pacjenta. Obecnie w placówce jest siedmiu podopiecznych.

W poniedziałek (5 grudnia) Wojewoda Podlaski, pan Bohdan Paszkowski, dyrektor SP ZOZ, Pan Grzegorz Tomaszuk oraz przedstawiciele władz samorządowych w naszym powiecie dokonali uroczystego otwarcia DDOM, symbolicznie przecinając wstęgę.
– Cieszę się, że w naszym województwie wdrażany jest pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia. To drugi DDOM w województwie, jednocześnie jedyny funkcjonujący przy zakładzie publicznym. Wsparcie osób starszych to bardzo ważna i bardzo potrzebna inicjatywa. Każdego roku rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi.  Słowa uznania kieruję do Dyrektora Grzegorza Tomaszuka oraz pracowników szpitala, którzy patrząc na podejmowane w Zakładzie inwestycje, nie boją się wyzwań ? mówił podczas uroczystości Pan Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

To nie jedyne podniosłe wydarzenie w tym dniu. Pan Bohdan Paszkowski uroczyście wręczył Dyrektorowi Szpitala certyfikat akredytacyjny przyznany po raz drugi przez Ministra Zdrowia, a ponadto przedstawiciele lokalnych władz uroczyście otworzyli również nowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Rehabilitacji Kardiologicznej. Pododdział funkcjonuje od lipca. Pacjenci po przebytych zawałach czy operacjach kardiochirurgicznych pod okiem specjalistów mogą tu wracać do zdrowia. Program rehabilitacji dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Certyfikat akredytacyjny w zakresie leczenie szpitalnego przyznany został na okres trzech lat. Jest on potwierdzeniem pozytywnej oceny pracy Szpitala. Akredytacji udziela Minister Zdrowia w oparciu o rekomendacje Rady Akredytacyjnej. W skład Rady wchodzą m.in. przedstawiciele Ministra Zdrowia, Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Izby pielęgniarek i Położnych, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

– Gratuluję Dyrektorowi Zakładu oraz jego pracownikom uzyskania certyfikatu. Postępowanie akredytacyjne jest bardzo trudne. Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 227 szpitali. W województwie podlaskim zaledwie 3 szpitale mają akredytację. Dlatego tym większe uznanie pragnę wyrazić Panu Dyrektorowi ? mówiła podczas uroczystości Pani Katarzyna Zajkowska, Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Dyrektor SP ZOZ, Pan Grzegorz Tomaszuk podziękował całemu personelowi Szpitala stwierdzając, że przyznany certyfikat akredytacyjny jest dowodem, iż pracownicy dokładają wszelkich starań aby opieka nad pacjentami była coraz wyższej jakości.

Ostatnim oficjalnym punktem uroczystości było wręczenie naszym sponsorom pamiątkowych grawertonów, jako forma podziękowania za nieocenione wsparcie w realizowanych przez nas inwestycjach. Dodatkowo poniedziałkowe wydarzenie umilił magiczny występ zespołu ILO&friends z Białegostoku.