• Diagnostyka

  .

  czytaj więcej
 • Oddziały Szpitalne

  Odział Chorób Wewnętrznych tel. 85 682 92 77; 85 682 92 80 Pododdział Rehabilitacji Kardiologicznej tel. 85 682 92 77 Oddział Chirurgii Laparoskopowej i Klasycznej tel. 85 682 92 89 Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej tel. 85 682 92 83 Oddział Pediatryczny tel. 85 682 92 70 Oddział Ginekologiczno-Położniczy z rooming in tel. 85 682 92 62 Oddział Anestezjologi i Continue Reading

  czytaj więcej
 • POZ

  Osoby ubezpieczone w NFZ mają prawo wyboru lekarza, a także pielęgniarki i położnej POZ w poradniach mających podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ. Ubezpieczony może wybrać tylko jednego lekarza, jedną pielęgniarkę i jedną położną POZ. Przy wyborze nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba zatem korzystać z usług placówki medycznej położonej najbliżej miejsca zamieszkania. W przypadku dzieci Continue Reading

  czytaj więcej
 • Fundusze i Programy

      Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego   Dzienny Dom Opieki Medycznej      ?Przebudowa i doposażenie SOR w SPZOZ w Hajnówce celem zapewnienia najwyższej jakości opieki medycznej?.       Poprawa efektywności i dostępności do usług medycznych świadczonych w oparciu o pion zabiegowy i Continue Reading

  czytaj więcej
 • E-zdrowie

  Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie integruje sieć podmiotów leczniczych województwa podlaskiego. Udostępnione funkcjonalności umożliwiają: e-rejestrację do poradni specjalistycznych w wybranych szpitalach  możliwość dostępu przez internet do swojej dokumentacji medycznej wytworzonej podczas wizyty u lekarzy specjalistów zapoznanie się z aktualnościami prozdrowotnymi z regionu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oferuje za pomocą Portalu Pacjenta możliwość rezerwacji terminu do Continue Reading

  czytaj więcej

Wsparcie dla Ukrainy. Misja charytatywna ze szpitala w Hajnówce do Medyki

Trzy karetki pełne darów dla Uchodźców dotarły w niedzielę 13 marca do Medyki- miejscowości, gdzie trafiają uciekający przed wojną na Ukrainie. Akcja była inicjatywą fantastycznych kierowców z naszego szpitala, którzy zaoferowali, że wyruszą z pomocą rzeczową na granicę polsko-ukraińską. Działanie otrzymało zielone światło i mocne wsparcie Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko, Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka oraz Dyrektora SP ZOZ Grzegorza Tomaszuka, którzy przekazali środki na zakup paliwa. Ogłoszono zbiórkę potrzebnych artykułów. Chętni przynosili je m.in. do urzędów, szpitala i ośrodków zdrowia w Białowieży, Narwi i Narewce, MOPS-u, Nadleśnictwa w Hajnówce. W ciągu kilku dni zebrano najpotrzebniejsze rzeczy o które prosili Ukraińcy : ciepłą odzież, koce, podstawowe środki ochrony zdrowia, środki higieniczne, długoterminową żywność, artykuły dla dzieci takie jak pampersy i mleko. Wszystko starannie posegregowano i spakowano do 3 karetek, które udostępnił szpital w Hajnówce.

W trasę, w sobotę późnym wieczorem ruszyło sześciu ochotników-kierowców karetek i ratowników medycznych. W niedzielę 14 marca o 7.00 rano dotarli do Medyki gdzie dary zostały rozładowane w specjalnym namiocie, z którego osoby potrzebujące mogą pobierać najpotrzebniejsze rzeczy.

Po rozładunku pracownicy naszego szpitala, przez radiowęzeł ogłosili, że mają miejsce dla siedmiu osób, które chciałyby zamieszkać w Hajnówce. Do karetek w drogę powrotną zabrano trzy kobiety z dziećmi. W Hajnówce czekało na nie bezpieczne lokum i troskliwa opieka.

Łukasz Weresa jeden z inicjatorów tej pięknej akcji charytatywnej, kierowca karetki tak zrelacjonował podróż i to co widział w Medyce.

„To co pokazują w mediach to zaledwie ułamek tragedii, która się tam odbywa. Stłoczeni ludzie, którzy swój cały dorobek mają w jednej reklamówce.  Ogromny tłum ludzi czekających na pomoc, przemęczeni wolontariusze, którzy pracują 24 godziny na dobę. Serce boli, łzy same cisną się do oczu. Przywiezione dary, które przekazaliśmy do punktu recepcyjnego, były jedynie kroplą w morzu potrzeb, ale wszyscy byli nam za nie ogromnie wdzięczni”.

Stało się to możliwe dzięki współpracy SPZOZ w Hajnówce ze Starostą Hajnowskim, Burmistrzem Hajnówki, instytucjami, firmami i mieszkańcami naszego powiatu.

Bardzo dziękujemy pomysłodawcom akcji oraz wszystkim osobom zaangażowanym w
jej realizację za wrażliwość i WIELKIE serce !